Muzika; 22.03.2012 10:13; Komentáře (0)
Hudební soubor TAKNATUDU vznikl v průběhu roku 2006 ze spolupráce dvou hudebníků - Pavla MARŠÍKA a Michala PAVLÍKA. Ve své původní tvorbě se snaží klást důraz na výrazově hlubší rockovou muziku s náročnějšími hudebními party, bohatými harmoniemi, melodiemi a rytmy. (zdroj: web)
Proč mě ovšem tento hudení soubor zaujal především: Jako textař na albu Taknatudu spolupracoval kmenový člen - basák, textař a grafik mé oblíbené legendární punk-folkové skupiny Znouzectnost, Olda Golda Neumann.
Jinak Michal Pavlík je jak známo čellista Čechomoru (ČMHS) a kdysi i on hostoval na albech ZNC.
REKLAMNÍ CRUSADEHudba: Pavek Maršík / Text: Oldřich Neumann a Michal PavlíkNadávají řvou, že je život zlej Mumlají a mručí že nás doba mučí A jak bývalo Už nic není Na okraji města Do eldoráda cesta je A hned teď Vítězí reklamní crusade |
Kam to všichni jdou
Hned! Teď! |
Kam to všichni jdou
Hned! Teď!
Svítá a bílá mlha mizí jako dým |
Bafalo - Žena-ďábel (1999)
Už mě to tu nebaví; Čas; Žízeň a žal; Bílý myšky; Kakamilo; No tak půjdem dál; ...o duši; Scotland; Dr.Jackyl, Mr. Hyde; Chameleon; Jen do mě; Rafičkou hodinek; Žena-ďábel; Dolů k nám
Sestava: Petr Maršík-basa, Karel Slavík-foukací harmonika, Petr Vošta-banjo, Jan Seidl-banjo, Slávek Forman-housle, Petr Chrobák-kytara + hosté
Bafalo - Quo Vadis (2001)
Chci Tě vzít; Quo vadis; Requiem pro jednoho z dvou; Zas; Valčík; Žabajka man; Falešnej hráč; Ptáci; Nevěra; Tělo na obtíž; Little Jane; Únik; Hrábě live in Kocour
Sestava: Michal Braxatoris, Viktor Levitus, Petr Maršík, Karel Slavík, Petr Vošta
Na přelomu 20. a 21. století u nás fungovala žánrově nezařaditelná a do značné míry originální kapela Bafalo v čele s osobitým frontmanem Michalem Braxatorisem.
Muzika; 08.03.2012 07:59; Komentáře (0)
Jerry Goodman je vynikající americký houslista, zakládající člen slavné jazz-rockové formace Mahavishnu Orchestra známého kytaristy Johna
McLaughlina (v původní formaci hrál na piáno také český emigrant Jan Hammer).
Jerryho Goodmana jsem poznal na nepřekonatelném albu The Stranger's Hand, kde mě okouzlil svoji geniální hrou na elektrické housle. Když jsem některé songy pouštěl svým známým rockerům, nedokázali pochopit, že tam nikdo opravdu na žádnou elektrickou kytaru nehraje.
Muzika; 27.02.2012 08:43; Komentáře (0)
Nostalgická vsuvka: Začátky mého objevování vod folku. Myslím toho aktivního zkoumání. Je to dávno, je to dávno, ...
Muzika; 22.02.2012 13:47; Komentáře (0)
Freddie Mercury Tribute Concert, rok 1992.
Robert Plant & Queen - Innuendo / Kashmir / Thank You
Robert Plant & Queen - Thank you / Crazy little thing called love
Muzika; 31.01.2012 11:09; Komentáře (0)
V pohnuté atmosféře léta 1983 se dala dohromady skupina, v níž se setkali právě jedni z průkopníků hnutí punk na Plzeňsku – kytarista a zpěvák Déma (ex-Kuličkové ložisko), bubeník a zpěvák Jožžin, později je oba doplnil baskytarista Bowí. A nazvala se dle jedné vísky na železniční trati Plzeň – České Budějovice Zastávka Mileč.
Skupina toho příliš nenahrála, dvakrát si střihla vystoupení před svými oblíbenými Bon Pari a v září 1984 měla derniéru na punkové svatbě ve Slunečné u České Lípy. Mezitím ale stačila natočit ve zkušebně již zmíněných příbramských novovlňáků hodinový záznam, jež vešel ve známost pod názvem „Zzzzzzz Mmmmmmmm“. Punkový publicista F. F. o kazetě v knize Kytary a řev píše (zkráceno): „Hudba Z.M. zní trochu jako domácí protipól The Clash, včetně vlivů klasického rock´n´rollu a reggae. Jednoduchý, úderný ´lidový punk´s čistým zvukem a povětšinou melodickým zpěvem. Texty Zastávky zcela věrně odrážejí dobu a místo svého vzniku – nenávist k vekslákům a diskofilům (´Dyskáč je běs´, ´Vekslák´), radostné budování socialismu u ponku ve Škodovce (´Do práce´) a samozřejmě i punková rebélie v časech honů na čarodějnice (´Konec upalování, parchanti´). Většina skladeb je ale spíš srandovních, třeba ´Nemám auta rád´, inspirovaná dobou, kdy se plzeňští punkové přesouvali na koloběžkách.“
Nicméně tlaky ze strany tajných (nepomohlo ani přejmenování se na M.P. provoz) a blížící se vojna nakonec dovedly Zastávku Mileč k rozpadu. Po absolvování dvouletého zeleného běsu pak Déma s Jožžinem a dalším bývalým členem Kuličkového ložiska Cainem založili v roce 1986 kapelu Znouzectnost, přičemž se v ní na konci dekády objevil i další borec ze Z.M. Bowí. To už ale bicí soupravu neobsluhoval plzeňský „malcolm“ Jožžin, neboť ho na konci roku 1987 jeho těžké depresivní stavy nakonec dovedly k sebevraždě…
-zdroj: Bigbít-
Zastávka Mileč - Čerti | Zastávka Mileč - Nemám auta rád |
Muzika; 10.01.2012 12:45; Komentáře (0)
Vystoupení Krychle z roku 1989, hostem byla skupina Bokomara.
S Lubošem Javůrkem hraje na příčnou flétnu Vítek Odstrčil, zpívá Zita Hvězdová, sólovou kytaru by měl hrát Ivoš Cirbus, text je z dílny M. Illy
Muzika; 04.01.2012 13:00; Komentáře (0)
Na své velmi zdařilé druhé album umístila slánská bluegrassová kapela Minaret odvážně hitovku punkových Totáčů. Jak spolu tyto dvě kapely souvisí si můžete přečíst napříklat na bookletu alba Minaret a poslechněte si jak vypadá punk v bluegrassovém podání:
Minaret 2010 | Totální nasazení 1996 |
Muzika; 23.12.2011 05:00; Komentáře (0)
Blíží se nám Vánoce, pojďme se dostat do nálady. Na podzim měl premiéru na české poměry zajímavý film Alois Nebel s vyvedeným soundtrackem. Mediálně se prosadila zejména píseň Půlnoční v podání matadora české pop-rock scény, Václava Neckáře. Půlnoční je na hraně mezi křehkou, jemnou písničkou a kýčovitým patosem. Zejména díky upřímnému, rozechvělému projevu pana Neckáře ale geniálně vybalancovaná. V podání autora Jaromíra Švejdíka je také krásná, ale zdaleka ne tak působivá.
Vypsaná fiXa - Detaily (2011)
Show pana Loba, Diskokaktus, Detaily, Bubetka, Mentální dávidlo, Bibi Balderis, Vše za 39, Schovaná, Nájemník, Lujza a Telma, Jizvy, Dohasnul
Celkový čas: 40:30
San Piego Records 2011
Máme období výpočetní techniky. Elektronické komunikace. Případně je po ruce tiskárna. Takže když už nějakou začnu hledat tak to musí bejt. A potěší, když je použitelná a není zrovna vypsaná. Fixa.
Muzika; 12.12.2011 15:47; Komentáře (0)
Uplynulo dlouhých 8 let a my se konečně dočkali. Světlo světa spatřilo nové CD plzeňského COPu jménem Padlej anděl. Pokud byl někdo lehce rozpačitej z předchozího Jedním tahem, z Padlýho anděla nemusí mít strach. Je to 50 minut našlápnutých tradičně copácky dravým bluegrassem. Až na pár výjimek se jedná převážně o novinky. Krom Míši Leichta se autorsky podílel Jirka Vopava, ex houslista Jerry Štěrba, nový člen Pepa Malina a najdeme tu instrumentálku Martina Fridricha i nějaké převzaté skladby s českým textem. Třešničkou na dortu je tubová úprava Chaloupkova Černýho pasažéra. Nahrávalo se u Samsona, bez hostů. A přátelé, je to BOMBA!
Takže: Volte COP!
Muzika; 30.11.2011 14:58; Komentáře (0)
Jedna z nejkrásnějších písniček českého bigbítu, Sluneční hrob (Blue Effect)